Tanie rozwiązanie! Gdzie kupują kobiety?

Każda kobieta lubi dobrze wyglądać. Nowe ubranie, buty, makijaż, a nawet zwykła kąpiel potrafi zdziałać cuda i podnieść samoocenę o 200 %. Pozostańmy jednak przy wyglądzie kobiety, a dokładniej tym, co nosi. Miejsca w jakich dokonuje zakupów ograniczają się do kilku lokalizacji.

 

Bazar

Na bazarze można znaleźć setki modnych ubrań w bardzo okazyjnych cenach. Często są to odpowiedniki ciuchów, które oryginalnie kosztują kilkaset złotych. Cena i nowoczesny fason to dwa wyznaczniki, które przesądzają o wyborze tej lokalizacji.

Zalety zakupów na bazarze to przede wszystkim niskie ceny, modne kroje, bardzo duży wybór i możliwość negocjacji ceny. Wady zakupów na bazarze to bardzo często niska jakość ubrań i obuwia, utrudnione możliwości przymiarki, zniszczone rzeczy oraz większe prawdopodobieństwo oszustwa. Chociaż wad jest wiele, kobiety nie sugerują się nimi, a popularność takich miejsc do dziś nie słabnie.

Sieciówki

Są w każdym centrum handlowym. Bardzo dobra dostępność decyduje o tym, że korzysta z nich wiele osób. Często wybierając się do kina czy restauracji w galerii, witryny sklepów kuszą i rzadko kiedy rezygnujemy z wstąpienia choćby na 5 minut. Ceny nie są już tak atrakcyjne jak w przypadku zakupów na bazarach. Jest jednak możliwość korzystania z promocji. Na pewno w co najmniej kilku miejscach znajdzie się przecenioną bluzkę czy spodnie. Ciekawym zagraniem stosowanym od niedawna jest Noc Zakupów, kiedy ceny spadają o kilkadziesiąt procent. 

Przykłady sieciówek z przystępnymi cenami: H&M, Cropp Town, House, C&A

Butiki osiedlowe

Butiki osiedlowe są małymi sklepikami z mniejszym wyborem ubrań, jednak w miarę niskimi cenami. Główną zaletą zakupów w takich miejscach jest zachowanie indywidualności i oryginalności, gdyż jest niskie prawdopodobieństwo, że spotkamy na ulicy kobietę w podobnym stroju. 

Dyskonty odzieżowe

Jest wiele rodzajów takich miejsc. Czasem spotyka się dyskonty, gdzie ceny są naprawdę niskie, umiarkowana jakość i nienaganny wybór. Jednak na rynku są też dyskonty, które swego czasu oferowały hurtowe ceny, a teraz nie są już tak niskie. Przechadzając się między półkami można zauważyć sporą ilość ubrań nijakich, bez konkretnego fasonu i wzoru.

Chińskie markety

Kolejne sklepy z dużym wyborem tanich ubrań i dodatków. Często są prowadzone przez Azjatów. Głównymi wadami są: niezbyt dobra jakość i bariera związana z rozmiarami. Nie znajdą tu nic dla siebie osoby o większych rozmiarach, gdyż nie są to ubrania produkowane dla Polaków.

Ciuchlandy

Dość powszechny rodzaj sklepów. W każdym mieście zazwyczaj jest kilka najchętniej odwiedzanych. Można tu upolować ciuchy dobrych marek za przysłowiowe grosze. W ciuchlandach możemy spotkać się z promocjami typu: wszystko 50 % taniej, wszystko za 1 zł itp.

Wymiana ubrań

Jedna z nowszych metod zdobywania ciekawych strojów. Nie potrzeba żadnego sklepu, a nawet strony internetowej. Kobiety wymieniają się ubraniami w grupach dyskusyjnych na Facebooku, na forach internetowych lub specjalnych serwisach. Dosyć ciekawa forma, a co najważniejsze darmowa recenzja nabywanej rzeczy, która należała do kogoś innego.

Sklepy internetowe

Bardzo popularne miejsce robienia zakupów przez kobiety. Główną wadą jest brak możliwości dotknięcia, przymierzenia i obejrzenia się w lustrze w wybranej kreacji. Na zakup trzeba także poczekać zazwyczaj do 5 dni roboczych i zapłacić za przesyłkę. Zaletą natomiast jest dokonanie zakupu bez wychodzenia z domu. Na Internecie można znaleźć rzeczy w bardzo atrakcyjnych cenach. Trzeba jednak śledzić fora internetowe, główne serwisy zakupowe i komentarze znajomych.

 

Przykłady stron, sklepów internetowych z bardzo niskimi cenami ubrań, butów, dodatków:

http://yups.pl/

http://mypromo.pl/category/kobieta/29

http://www.modio.pl/oferta/c1381-dla-niej.aspx

http://mala-czarna.com/index.php?route=product/category&path=77

http://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/product.html#!/Kobiety

http://artillo.pl/

http://hotlady.pl/

http://www.topsecret.pl/kolekcja-damska,328,pl-PL#

http://gabciuch.pl/

http://www.bonprix.pl/

Więcej w tej kategorii: